Czyszczenie tapicerki powinno zostać poprzedzone precyzyjnym doborem odpowiednich środków czyszczących oraz specjalistycznego sprzętu. W zależności od stopnia i rodzaju zabrudzenia mebli stosuje się różne metody ich czyszczenia. Nasza firma dysponuje zarówno najnowszej generacji urządzeniami do prania tapicerki meblowej jak i wysoce skutecznymi a jednocześnie absolutnie bezpiecznymi środkami piorącymi renomowanych firm. Posiadają one wymagane certyfikaty i spełniają wszystkie niezbędne normy ISO 9001 oraz ISO 14001.

Oprócz walorów estetycznych wszystkie meble tapicerowane oraz materace warto starannie czyścić ze względów zdrowotnych. Są to miejsca gdzie najliczniej gromadzą się roztocza kurzu domowego. Żywią się złuszczonym naskórkiem ludzkim i zwierzęcym oraz mikroorganizmami. Odpowiedzialne są za trwające przez cały rok alergiczny nieżyt nosa, ciągłe bóle głowy oraz astmę oskrzelową.

W wypadku roztoczy najbardziej szkodliwe działanie mają ich odchody, w których znajduje się najwięcej alergenów. W jednym metrze kwadratowym materaca może się znajdować nawet kilka milionów martwych roztoczy. Dlatego zachęcamy Państwa do regularnego czyszczenia mebli tapicerowanych. Sterylność po praniu utrzymuje się d 6 do 9 miesięcy.