Co każdy Klient powinien wiedzieć

Dla nikogo nie stanowi tajemnicy, że proces prania polega na usunięciu przy pomocy wody i detergentu, znajdującego się w tkaninie brudu i zanieczyszczeń jak również po starannym płukaniu prana odzież staje się dla nas czystą, pachnącą i przyjemną. Ale nie zawsze tak jest !!!

I tu UWAGA

Oddając swoją garderobę do pralni chemicznej powinniście mieć Państwo świadomość, tego, jaką usługę otrzymujecie. Otóż, pralnie chemiczne świadczą usługę czyszczenia chemicznego, lub inaczej mówiąc prania na sucho, tak więc sama nazwa wskazuje, że nie jest to klasyczne pranie jakie znamy. Pranie chemiczne polega na umieszczeniu w agregacie chemicznym odzieży, która zalewana jest roztworem rozpuszczalnika chemicznego, ( najczęściej stosowany jest czterocholoroetylen - toksyczny środek rakotwórczy) po czym następuje proces prania, tzn. rozpuszczalnik działa na brud znajdujący się w czyszczonej odzieży rozpuszczając go. Kolejnym krokiem jest spuszczenie brudnego rozpuszczalnika do destylatora, gdzie poddawany jest oczyszczeniu. W dalszym ciągu procesu w celu końcowego doczyszczenia odzieży, ponownie zostaje ona poddana działaniu rozpuszczalnika, po czym wykonywane jest suszenie i prasowanie czyszczonej garderoby.
Do niedawna była to jedyna możliwa do stosowania metoda czyszczenia odzieży posiadającej sposób konserwacji umieszczony przez producenta " czyścić chemicznie" lub "nie prać w wodzie".
Technika jednak w każdej dziedzinie, również w pralnictwie idzie z postępem i oto mamy rozwiązanie, z którego skorzystaliśmy.

Jest na to rada

Od ponad roku firma ELECTROLUX we współpracy z firmą WOOLMARK stworzyła system prania wodnego o nazwie LAGOON z pomocą, którego możemy dzisiaj świadczyć usługę prania na mokro odzieży dotychczas przeznaczonej jedynie do czyszczenia chemicznego.

Dzięki zastosowaniu specjalistycznych w pełni biodegradalnych preparatów piorących i impregnujących, jak również dzięki opracowaniu specjalnych urządzeń i programów pralniczych, użycia suszarek z pomiarem wilgotności, manekinów formujących, oraz nowoczesnej techniki prasowania, możemy świadczyć Państwu usługę prania wodnego odzieży z jej trzykrotnym płukaniem.

LAGOON jest rozwiązaniem przyjaznym środowisku dla profesjonalnego czyszczenia wełny, jedwabiu, wiskozy i tych tkanin oraz włókien, które uważa się że są domeną czyszczenia chemicznego. Tkaniny czyszczone systemem LAGOON pachną świeżo, są bardziej miękkie w dotyku, kolory ich są wyrazistsze, a biel jaśniejsza.

Efektem wprowadzenia tak innowacyjnych rozwiązań jest to, że w wyniku usługi wykonanej w naszej pralni, otrzymujecie Państwo odzież w pełni czystą, wolną od kurzu i roztoczy, oraz pozbawioną jakichkolwiek szkodliwych dla zdrowia związków chemicznych!!!

Chcąc poznać więcej zalet prania w systemie Lagoon przejdź do ...